Warto poznać Szklarską Porębę

Rezydencja Pod Szczytami usytuowana jest w spokojnym, cichym miejscu, ale wystarczy kilkunaście minut spaceru i jesteśmy w centrum miasta.
Zanim rzucimy się w wir zwiedzania i zabawy warto poznać Szklarską Porębę od strony historycznej. Do rozwoju miasta przyczynili się wiele lat temu hutnicy, Walonowie i laboranci. To oni zaszczepili w mieszkańcach zamiłowanie do natury, tradycji i gościnności. To, a także lokalizacja miasta u stóp gór, zaowocowały dynamicznym rozwojem turystyki, której rozkwit przypadł na XIX wiek. Turyści nie tylko przemierzali nie do końca jeszcze znane górskie ścieżki i wyznaczali nowe szlaki, ale też korzystali z leczniczych właściwości krystalicznie czystego powietrza, które okazało się wspomagać leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych.
Dziś każdy może zauważyć, że Szklarska Poręba stała się jednym z czołowych miast turystycznych w kraju. Niezależnie od długości pobytu i pory roku nuda z pewnością nas tutaj nie dopadnie. Długa zima sprawia, że Szklarska Poręba stała się jednym z najbardziej ulubionych ośrodków sportów zimowych, a zarazem największym w polskich Karkonoszach. Wyciągi, koleje linowe i doskonale przygotowane trasy spełnią oczekiwania najbardziej wytrawnych narciarzy, a szereg atrakcji ułatwi spędzenie urlopu z najmłodszymi turystami. Na nich czeka m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej, Dinopark, Park Rozrywki Esplanada oraz spacery do ciekawych miejsc. W rodzinnym albumie nie może zabraknąć zdjęć na tle wodospadów, skałek czy z panoramą Karkonoszy. A po aktywnie spędzonym dniu można wybrać się do którejś z restauracji, w menu znajdziemy dania niemal z każdej części świata. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.


  Prosimy o kontakt
  z właścicielem obiektu i poinformowanie
  o niedziałającej stronie www.podszczytami.com.pl

  tel.[+48] 602-283-692 [+48] 668-842-021  Opiekun strony - Tenet Jelenia Góra tel. 75 64 19 919
  Aby aktywowac strone nalezy sie zalogowac tutaj i przedłużyc ważnośc strony